[ Afyon Kocatepe ÜniversitesiMalzeme Bilimi ve Mühendisliği BölümüYayınlar | Akademik Dereceler ve Mesleki Aktiviteler | Ödüller, Başarılar ve Burslar | Dersler | ProjelerEnglish]   


                 

                  Prof. Dr. Ömer Soykasap                     


Giriş

Ömer Soykasap 1968 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak Mühendisliği Bölümü’nde lisans, 1992 yılında yüksek lisans dereceleri aldı. 1992-1999 yılları arasında aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1992-1993 yılları arasında Savunma Sanayi Müsteşarlığı desteği ile İspanya’da CASA Uçak Firmasında   Ar-Ge eğitimi faaliyetlerine katıldı. 1996 tarihinde yine Savunma Sanayi Müsteşarlığı desteği ile ABD’de Georgia Institute of Technology, School of Aerospace Engineering’de doktora çalışmalarına başladı. 1999 yılında doktorasını tamamlayarak yurda döndü. 1999-2002 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölümü’nde önce öğretim görevlisi sonra Yrd.Doç. olarak çalıştı. 2002-2005 yılları arasında  Cambridge Üniversitesi, Mühendislik Bölümü’nde uzay yapılarının tasarım ve analizi ile ilgili çeşitli projelerde doktora sonrası araştırıcı olarak çalıştı. 2005-2006 yıllarında Afyon Kocatepe Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölümü’nde Yrd.Doç. olarak çalıştı. 2006 yılında doçent ünvanı aldı. 2007 yılında British Council Researcher Exchange Programı kapsamında University College London, İngiltere ve LLP/Erasmus programı kapsamında De Monfort University, İngiltere'ye ziyaretlerde bulundu. Yine 2008 yılında LLP/Erasmus programı kapsamında  University of Applied Science, Almanya  ve  Brno University of Technology, Çek Cumhuriyeti'ni ziyaret etti. Teknik Eğitim Fakültelerinin kapatılarak Teknoloji Fakültesine dönüştürülmesi üzerine, 2010-2011 yılında Teknoloji Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümüne katılmış ve bölüm başkan vekili olarak çalışmıştır. 2011-2012 yılları arasında Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölüm başkanı olarak, 2011-2015 yılları arasında AKÜ Uluslararası İlişkiler  Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde müdür olarak görev  yapmıştır. 2012 yılında Mühendislik Fakültesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nde profesör olmuştur.

Araştırma

Araştırma konuları Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uydu teknolojisi, Sonlu Elemanlar Yöntemi, hava ve uzay yapıları, optimizasyon, kompozit malzemeler, yapısal dinamik, CAD/CAM.  Projelerde yaptığı çalışmalarla ilgili bkz. projeler.

 
                         Elektrik akımı: 40 kA                                                          Takviyesiz Plakanın Hasar Alanı (Gri)                                 Karbon Nano Takviyeli Plakanın Hasar Alanı (Gri, %60 azalma)
           
       “This project has received funding from the European Union’s Seventh Framework Programme for research, technological development and demonstration under grant agreement no 284562.”
       

                    1.5 m ölçekli demo model


 
                 
                                  Gelişmiş konseptYayınlar

Yayın listesi   ilişikte.

Ödüller, Başarılar ve Burslar

  Ödüller, Başarılar ve Burslar  ilişikte.

Akademik Dereceler ve Mesleki Aktiviteler

Buraya tıklayınız.

İletişim Bilgisi


[ Afyon Kocatepe ÜniversitesiMalzeme Bilimi ve Mühendisliği BölümüYayınlar | Akademik Dereceler ve Mesleki Aktiviteler | Ödüller, Başarılar ve Burslar | DerslerEnglish]   


Güncelleme: Şubat 2016

O. Soykasap - soykasap@aku.edu.tr